SALES MANAGER ANIMAL HEALTH – Live Stock

Společnost CYMEDICA, se sídlem v Hořovicích, okr. Beroun, podnikající v oblasti prodeje a výroby veterinárních léčiv, diagnostiky a přípravků pro zvířata ve státech střední a východní Evropy hledá pro region Čechy a Slovensko vhodného kandidáta na pozici:

Sales Manager Animal Health – Live Stock

Sales manager má na starost orientaci na trhu se svěřeným portfoliem, monitorování aktuálních trendů a jejich identifikaci. Odpovídá za strategické řízení rozvoje vztahů se zákazníky a zajišťuje efektivní alokaci organizačních zdrojů. Na základě získaných informací následně tvoří a navrhuje strategické plány, a to včetně uvádění nových produktů na trh. Je tvůrcem vztahů s klíčovými zákazníky jak na úrovni konečných zákazníků, tak na úrovni veterinárních lékařů. Buduje a rozvíjí vztahy s dodavateli v tuzemsku i zahraničí. Mezi jeho úkoly patří podpora globální marketingové strategie firmy, tvorba produktových materiálů, realizace odborných seminářů, produktová školení obchodních reprezentantů firmy. Spoluvytváří a odpovídá za plnění obchodních plánů.

Předpokladem pro tuto pozici je logické a analytické myšlení, pečlivost, důslednost, tvůrčí přístup a nové myšlenky, nadprůměrné komunikační a diplomatické dovednosti, prezentační dovednosti, schopnost identifikování zákaznických potřeb a jejich uspokojování, koncepční přístup k práci a vnímání příležitostí a jejich kritické hodnocení. Nezbytná je schopnost nést odpovědnost za učiněná rozhodnutí a výsledky.

Pracovní náplň:

  • Analýza a znalost trhu a aktivní vyhledávání nových obchodních příležitostí zejména v oblasti chovu a zdraví skotu
  • Identifikace obchodných příležitostí prostřednictvím interakce různých zúčastněných stran
  • Budování dlouhodobých a důvěryhodných vztahů se zákazníky – veterinárními lékaři, chovateli a integrátory, jejich pravidelné návštěvy
  • Koordinace klíčových projektů a práce jednotlivých spolupracovníků v terénu
  • Příprava, kontrola a vyhodnocování kampaní
  • Podílí se na přípravě a organizaci odborných akcí pro všechny kategorie zákazníků, připravuje regionální i národní sympozia a prezentace ve spolupráci s prodejním teamem, marketingem a technickou podporou
  • Komunikace s odpovědnými osobami ze strany zahraničních dodavatelů a výrobců
  • Komunikace uvnitř firmy na úrovni koordinace spolupráce mezi jednotlivými odděleními
  • Návrh a tvorba marketingových a školících materiálů pro interní i externí potřeby, školení spolupracovníků
  • Aktivní sebevzdělávání v rámci oboru a nabízených produktů a služeb
  • Spoluvytváření prodejní a cenové strategie svěřeného portfolia
  • Spoluvytváření plánů a odpovědnost za plnění cílů
  • Plnění stanovených cílů a pravidelný reporting, vyhodnocování průběžných výsledků a efektivity

Požadujeme:

  • Samostatnou osobnost s nadáním pro obchodní činnost
  • VŠ vzdělání (veterinárního nebo zemědělského směru je výhodou)
  • Znalost trhu a předchozí zkušenosti v obdobné pozici (min. 3 roky)
  • Osobnost s pozitivním a vyzrálým vztahem ke klientům, se schopností navázat a udržovat dlouhodobě přátelské seriózní obchodní vztahy, spolehlivost a zodpovědnost
  • Vysokou úroveň diplomacie, vyjednávací schopnosti spolu s konstruktivní asertivitou při jednání s interními i externími zúčastněnými stranami
  • Pozitivní vztah k používání nových technologií a software
  • Chuť být úspěšný, kooperovat v rámci týmové spolupráce, pozitivní myšlení a schopnost práce pod tlakem
  • Proaktivitu, prezentační a organizační schopnosti
  • Pečlivost v evidenční a kancelářské činnosti, dotahování věcí do konce, znalost práce na PC (MS Office)
  • Dobrá úroveň anglického jazyka (musí rozumět a plynule se vyjadřovat ústně i písemně)
  • Aktivního řidiče (sk.B), cestování v rámci svěřeného regionu
  • Nadstandardní přístup k pracovním úkolům, ochota se dále učit a rozvíjet

Nabízíme:

  • Zázemí moderní perspektivní společnosti s letitou tradicí a jasnou vizí
  • Rozmanitou a odpovědnou práci v obchodní společnosti s vysokou mírou samostatnosti
  • Motivační platové ohodnocení s fixní a pohyblivou částkou navázanou na konkrétní dosažené výsledky
  • Možnost seberealizace, růstu a systematického vzdělávání
  • Příjemný pracovní kolektiv
  • Notebook, mobilní telefon, tablet, příspěvky na stravování, sick days, flexibilní pracovní doba, možnost firemního auta vč. soukromého použití
  • Místo výkonu práce – ČR a SR

Životopis spolu s motivačním dopisem zašlete do 31. března 2021 na adresu:

Cymedica CZ, a.s., Pod nádražím 308, 268 01 Hořovice, personální oddělení pí. Vlčková, e-mail: vlckova@cymedica.cz