SkinMed produkty na bázi chlorhexidinu

Chlorhexidin je chemické antiseptikum. Jeho účinek na bakterie, kvasinky, viry a popř. i plísně závisí na jeho koncentraci. V nižších koncentracích (okolo 5 mg/g = 0,5% koncentrace) je účinek chlorhexidinu baktericidní na většinu grampozitivních i gramnegativních bakterií. Ve vyšších koncentracích (obvykle od 20 mg/g = 2% koncentrace) zahubí také kvasinky, některé obalené viry a plísně. Mechanismus účinku je založen na rozrušení buněčné membrány, nikoli na inaktivaci ATPázy, jak se dříve myslelo.

 

Při použití přípravků s vyšší koncentrací chlorhexidinu je potřeba dbát na to, aby nepřišly do kontaktu s očima (mohlo by dojít ke vzniku rohovkového vředu) a s vnitřním uchem (hrozí ztráta sluchu). Nicméně v nízkých koncentracích je součástí některých roztoků pro kontaktní čočky. U zvířat se nejčastěji používá k povrchové dezinfekci ran a/nebo jako antiseptický šampon, popř. jako součást ušních kapek. Jeho baktericidní účinek je vyšší v porovnání s použitím přípravků s povidon-jodem nebo s roztokem soli a má zbytkový účinek až 6 hodin.

 

Medicinální šampony s chlorhexidinem používáme v rámci jak prevence, tak léčby a to i k samostatné lokální nebo kombinované terapii (s antibiotiky, antimykotiky, kortikoidy… ). Jeho primárním efektem je, že výrazně snižuje množství bakterií i kvasinek kolonizujících kůži. Sekundárním efektem je, že odstraňuje nečistoty, odumřelou tkáň, zaschlý hnis a krev, které jsou jinak živnou půdou pro bakterie a kvasinky. Pro ošetřené zvíře je velkým bonusem snížení svědivosti kůže. Majitel ocení odstranění zápachu a snadné rozčesávání srsti. Medicinální šampony s obsahem chlorhexidinu kůži také hydratují a pomáhají tak obnovovat přirozené prostředí kůže. Velmi důležitá je také možnost dlouhodobého použití těchto šamponů.

 

Aktuálně v nabídce:

SkinMed® Chlorhexidin Shampoo 0,5%  236 ml, 1 l 

 

SkinMed® Chlorhexidin Shampoo 4% 236 ml, 1 l

 

SkinMed® Chlorhexidin Spray 150 ml, 300 ml

Chlohexidinové Spraye jsou určené pro lokální ošetření a k dezinfekci operačního a injekčního pole, pupečního pahýlu novorozeňat, kůže, paznehtů a zevních rodidel. Přípravek je dále vhodný k dezinfekci rukou a k veškeré povrchové dezinfekci (např. nástrojů, operačního zařízení, vyšetřovacích stolů, psích kotců aj.)

 

SkinMed® Chlorhex Gel 2%

Dezinfekční gel s chlorhexidinem pro kočky, psy, drůbež, skot a prasata, balení 100g
Tento veterinární přípravek je indikován v případech hot spotu, dále pro ošetření kůže při podráždění (např. po bleším kousnutí, po odstranění klíštěte), při zánětlivých procesech kůže a v případech alergických
kožních onemocnění. Přípravek lze použít i pro kompletní ochranu dutiny ústní, kde snižuje zátěž výskytu nežádoucích mikroorganismů a působí proti tvorbě plaku.

CZ SkinMed plakát

CZ SkinMed Super – účinnost

CZ SkinMed leták

CZ SkinMed objednávací kartičky

CZ SkinMed produkty

CZ SkinMed brožura A5 2022

SK SkinMed brožura A5 2022

SK SkinMed ChlorHex Gel A4

CZ SkinMed ChlorHex Gel A4