Jak správně rozpoznat příznaky srdečního selhání u psů?

Cymedica

 

 

 

Dobrý den,


v léčebné praxi psů se často setkáváme se situací, kdy musíme rozhodnout, zda se jedná o srdeční onemocnění či o respirační problémy. Článek z materiálů společnosti Dechra, který přeložil MVDr. Radek Kašpar, nabízí podrobný pohled na rozlišovací symptomy a optimální léčebné postupy.

Hlavní příznaky, které majitelé psů v takových situacích popisují, zahrnují problémy s námahou, únavu, dyspnoe, případně kašel. Naprosto klíčová je správná diagnóza. Zda se jedná o srdeční nebo respirační problém, aby se zabránilo nevhodné a nákladné léčbě.

V článku se podíváme i na význam plemenné predispozice, kvalitní auskultace a použití diagnostických testů jako je ProBNP, RTG a echokardiografie pro správné určení diagnózy.

Dále se zaměříme i na léčbu městnavého srdečního selhání, kde se léčebný režim odvíjí od stádia onemocnění. Mezi základní léky patří diuretika, ACE inhibitory, léky obsahující pimobendan a spironolakton. Při léčbě je pak kladen důraz na individualizovaný přístup k dávkování a výběru léčebných strategií, zejména vzhledem k finančním možnostem majitelů.

Podrobnosti a další informace najdete v plném znění článku na adrese

https://cymedica.com/blog/mestnave-srdecni-selhavani-u-psu-a-moznosti-lecby/

Máte pacienty, které trápí městnavé srdeční selhávání? Pro jejich léčbu můžete použít například veterinární léčivý přípravek Cardisure ve formě ochucených tablet:

CARDISURE® 10 mg
10 x 10 tablet

Chci si objednat

 

Jak objednávat?

Rádi Vám objednávky doručíme do druhého pracovního dne.

Ještě s námi nespolupracujete? Kontaktujte nás na Zákaznickém servisu v pracovních dnech od 7h do 21h a v neděli od 18h do 20h na telefonu +420 800 137 269, +420 311 706 211 nebo na emailu info@cymedica.cz.

Pokud máte k výše zmíněnému přípravku jakýkoliv dotaz, napište nám nebo zavolejte.

Přejeme Vám krásný den,


Vaše Cymedica


 

Facebook logo   Facebook logo   Youtube logo   Instagram logo