Pomáháme

Cymedica a Ukrajina v roce 2022

 

6.5.2022

 

Na poslední víkend v dubnu jsme pro naše kolegy/ kolegyně z Ukrajiny, ale především pro jejich děti zorganizovali výlet do pražské ZOO. Počasí se – jak je vidět na fotografiích, vydařilo a celé naší skupině se návštěva ZOO moc líbila stejně, jako dalším cca 15.000 návštěvníkům, kteří měli v ten samý den stejný nápad :)).

 

 

Celkem se zúčastnilo asi 25 lidí z UA, které doprovodilo několik kolegyň se svými ratolestmi, takže jsme naplnili celý autobus. Ukrajinské děti se pomalu učí česky a bylo vidět, že si se svými českými protějšky rozumí. Pokud tu zůstanou do podzimu, budou některé z nich v září nastupovat do českých školek a škol.

 

Do té doby bude jistě ještě příležitost společně strávit příjemné letní chvíle.

 

 

8.3.2022

 

Jsme společnost, která svou činnost soustředí ve střední a východní Evropě. Probíhající konflikt na Ukrajině nás tak velmi tvrdě zasáhl. Obchodně i lidsky.

 

Naši ukrajinští kolegové a kolegyně byli vývojem událostí nuceni přesunout sebe i své rodiny dále na západ země, v mnohých případech až za hranice Ukrajiny. Těmto lidem se snažíme zajistit na našem území ubytování a poskytnout materiální, případně i jinou pomoc, kterou jejich situace vyžaduje.

 

Současně hledáme dostupné kanály pro dodání léčivých přípravků na území Ukrajiny. Lokálním logistickým partnerem nám často je nejvyšší management ukrajinské pobočky Cymedica, který osobně zajišťuje ochranu skladových zásob a rozvoz přípravků do chovů a dalších kritických míst, kam je ještě možné se dostat.

 

K 1. 3. 2022 naše společnost věnovala ukrajinské ambasádě finanční dar ve výši 500 000 Kč. Jednotliví zaměstnanci společnosti také přispívají individuálně dle svých možností, finančně i materiálně.

 

Přejeme nejen našim ukrajinským kolegům a jejich rodinám, aby se mohli co nejdříve vrátit do svého domova tak, jak jej pamatují.