Ako na stres u psov

21. 11. 2024

Samota, hluk, cestování, návštěva veterináře nebo třeba následná péče po operaci.  To vše může u psů vyvolat pocity úzkosti a stresu. Víte, že existuje jednoduché řešení, jak neklidnému psovi pomoci?

Poznáte, kdy je pes vystresovaný?


Stres je reakce organismu na mimořádné podmínky. Nepohodu psů může způsobit mnoho různých podnětů. To, že je pes ve stresu, zjistíme z řady signálů, které vysílá. Jsou jimi například zaoblená záda, svěšená hlava, uši směřující dozadu či stažený ocas. Pes bývá nesoustředěný, tělem se tiskne k zemi či zrychleně dýchá anebo příliš slintá. Vystresované zvíře může být apatické nebo si příliš často a rychle olizuje tlamu či tlapky. Stres u psa se může projevit i chvěním a třesem nebo třeba ničením věcí, vyprazdňováním se v domě či zvracením.

Včas poznat vystresované zvíře může předejít vážnějšímu vlivu na jeho psychiku, fyzické zdraví či vypuknutí nežádoucího chování, například agresivity.

Jak řešit stres u psů?

Pes ve stresu se může stát nebezpečným sobě i okolí, proto je zapotřebí uklidnit ho co nejdříve, čehož lze docílit i pravidelným tréninkem. Neměli bychom zapomenout ani na dostatek pitné vody.

Pakliže stres přetrvává anebo už je už dopředu známo, že nastane stresová situace, které nelze zabránit, doporučujeme stresu u psů předejít. Ideální je použít v takových případech pastu VetiCalm®, což je veterinární potravinový doplněk na přírodní bázi. Obsahuje výtažky například z kozlíku lékařského, meduňky lékařské, mučenky či hořčíku.

Kombinace bylinek v pastě VetiCalm®

Valeriána neboli kozlík lékařský je bylinný doplněk tradičně používaný ke zmírnění nespavosti, stresu a úzkosti. Mučenka (Passiflora) je bylina známá pro své přirozené uklidňující vlastnosti. Používá se mnoho let a je pro psy zcela bezpečná. Meduňka lékařská je už dlouho považovaná za „univerzální lék“ pro téměř jakékoli onemocnění. U psů se nejvíce využívá při zažívacích problémech, řešení úzkostí z odloučení, při poruchách spánku, stresu a podrážděnosti. Nedostatek hořčíku může způsobovat stres, nervozitu a podrážděnost psa. Nízká hladina hořčíku může souviset s „vysokou hladinou vápníku“, který přetíží svalové a nervové buňky a způsobí tak zvýšení hladiny adrenalinu. To může zapříčinit nevyzpytatelné chování, zvýšenou citlivost, nervozitu, agresi anebo napětí. Hořčík, který je obsažen v přípravku VetiCalm® tento stres snižuje a upravuje nevhodné chování u psů.

Jak psům pastu VetiCalm® podávat?


Pasta se přidává do jídla. Tuba má objem 30 ml a odměrku. Podává se 1 ml na 1 kg tělesné hmotnosti ideálně 60 až 90 minut před očekávanou událostí. To znamená, že se dá na očekávanou cestu k veterináři či kamkoliv jinam připravit. Díky Veticalmu lze uklidněním psa i zlepšit návštěvní či cestovní zkušenosti jako takové do budoucna.

Pokud příznaky úzkosti a stresu u psů přetrvávají, je ideální konzultace s veterinářem.

Přírodní pastu VetiCalm rozhodně doporučujeme zařadit do lékárničky. Objednat ji můžete TADY.

Víte, jak by měl vypadat celý obsah takové zvířecí lékárničky? Můžete si to přečíst v našem článku ZDE.

Ještě nemáte účet pro přístup do e-shopu a chcete s námi spolupracovat? Kontaktujte nás na telefonu +420 800 137 269 , e-mailu info@cymedica.cz, nebo prostřednictvím tohoto formuláře. Kolegové z našeho Zákaznického servisu se s Vámi spojí a vše s Vámi individuálně nastaví.

Spolupráce s Cymedicou Vám přinese nejen možnost objednávat zboží z našeho e-shopu za výhodných, individuálně nastavených podmínek, ale i další benefity, jako je možnost zapojit se do Programu Cymedica Plus, účast na webinářích a seminářích, časopis Herriot, který vydáváme a mnoho dalších výhod.